DĖMESIO AKADEMIJA MOKSLEIVIAMS

Klaipėdos universitetas su šūkiu ČIA ESI MATOMAS kviečia moksleivius į išskirtines patirtis. Tai unikali galimybė po pamokų ugdyti kūrybiškumą, atrasti save, susipažinti su Klaipėdos universiteto mokslininkais ir jų veikla.

REGISTRACIJA BAIGTA

SUDALYVAUK ARCHEOLOGINIUOSE KASINĖJIMUOSE SU KU MOKSLININKAIS

Kviečiame įsilieti į atstatomos šv. Jono bažnyčios kasinėjimų kasdienybę ir trumpam tapti tyrimų komandos nariu. Susitikimo metu susipažinsite su archeologinių tyrimų metodika, darbo priemonėmis, kasinėsite kultūrinį sluoksnį, susipažinsite su atrastais radiniais. Dalyviai patys plaus radinius lauko sąlygomis, išskirstys juos pagal rūšį, išmoks rengti jų suradimo aprašus.

SU ORNITOLOGAIS SUDALYVAUK MOKSLINĖJE MINI EKSPEDICIJOJE

Ar norėtumėte pamatyti šimtus kormoranų vienoje vietoje? Klaipėdos universitetas siūlo sudalyvauti mokslinėje ornitologinėje ekspedicijoje kormoranų stebėjimą ir jų lizdų žymėjimą.

TAPK MOLEKULINĖS GENETIKOS MOKSLININKO ASISTENTU

Išbraidysi Kuršių marias, atrasi naujai įsikūrusios invazinės rūšies koloniją, surinksi mėginius, laboratorijoje, juos preparuosi, išskirsi DNR, pritaikysi specifinį molekulinį markerį rūšies identifikacijai ir galiausiai įvertinsi, kas tiksliau – ar žmogaus akis, ar molekuliniai metodai

TAPK JŪROS BIOLOGU

Prisijunk prie biologijos ir jūros biotechnologijos studentų ir sudalyvauk vasaros praktikoje, kur brisi per Kuršių marias ir plauksi į Baltijos jūrą, o laboratorijoje analizuosi biogeocheminius procesus ir mikroskopuosi vandens organizmus. Tapk studentu ir pažink mūsų pajūrį! Jei esi ne Klaipėdietis – praktikos metu galėsi gyventi KU bendrabutyje. Praktikos trukmė – 1 savaitė.

KURK IŠMANAUS NAMO PROJEKTĄ

Moksleiviai, kartu su studentais dalyvaudami veikloje, sužinos kaip galima suprojektuoti namų maketus, o panaudojant išmaniąsias technologijas bei sukuriant techninę ir programinę įrangą sėkmingai juos valdyti.

IŠBANDYK JŪROS MIKROORGANIZMUS BIOTECHNOLOGIJOJE

Dalyviai susipažins su mikroorganizmais gyvenančiais Baltijos pajūrio smėlyje ir vandenyje ir mikrobiologijos laboratorijoje testuos ar šie mikroorganizmai gali augti ten kur yra tarša naftos produktais ar netgi ardyti naftos produktus ir taip išvalyti aplinką nuo teršalų.

SURASK NEMATOMAS MOLEKULES

Moksleiviais turės galimybę naudojant modernią techniką išskirti ir nustatyti organinių junginių įvairovę aplinkoje aplinkoje, kuri kasdien supa žmogų, t.y. geriamajame vandenyje, higienos ar parfumerijos produktuose, jūros vandenyje. Taip pat aptiks taršos pėdsakus, jeigu tie produktai ar vanduo buvo užteršti. Patirtyje moksleiviai dalyvaus kartu su doktorantūros studente iš Prancūzijos.

SUŽINOK APIE JŪRINIŲ ŽUVŲ IR KREVEČIŲ AUGINIMĄ ANT KRANTO

Didžiausią vertę akvakultūroje turi jūrinės rūšys, tokios kaip austrės, krevetės bei omarai, tunai ir lašišos ar jūros salotos. Tačiau joms auginti reikalingas sūrus vanduo. O ar galime šias jūros gėrybes auginti Baltijos jūroje Lietuvoje? Susipažinę su Klaipėdos universiteto mokslininkų ir studentų vykdomais bandymais ir kuriamomis naujomis technologijomis bei patys padirbėję uždarose akvakultūros sistemose, moksleiviai sužinos, kaip sukurti dirbtines jūrines sąlygas ir auginti vertingas jūrines žuvis ir krevetes.

IŠPLAUK Į EKSKURSIJĄ PO UOSTĄ SU JACHTA „ODISĖJA“

Pasimatuok jūrą ir prisijaukink vėją! Pažintinė ekskursija po Klaipėdos uostą jūrine jachta „Odisėja”. Patyręs kapitonas išmokys rišti jūrinius mazgus, kelti bures bei valdyti laivą.
TAPK OKEANOGRAFU VIENAI DIENAI
Tapk okeanografu vienai dienai ir sužinok, ką per studijas veikia KU Hidrologijos ir okeanografijos studentai! Sudalyvauk:
1. okeanografinėje ekspedicijoje Baltijos jūroje ar Kuršių mariose ir tyrinėk vandenų pasaulį!
2. upių tyrimuose ir sužinok, ką veikia tikri hidrologai?
3. krantotyros ekspedicijoje ir sužinok, kaip ir kodėl keičiasi mūsų krantai bei atlik įvairius matavimus!