Archeologijos ir istorijos studijų Klaipėdos universitete tikslas – formuoti kritiškai mąstančią asmenybę, gebančią suprasti praeities reiškinius, atrasti sąšaukas su dabarties įvykiais, gebėti atrinkti informaciją, ją interpretuoti bei formuluoti savarankiškas įžvalgas ir vertinimus.
Pasirinkusiųjų šią studijų programą laukia įdomus studijų kelias, kuriame jie kartu su geriausiais dėstytojais sieks perprasti archeologų ir istorikų veiklos metodus, pritaikyti žinias kūrybai ir pasirengti kitiems gyvenimo etapams. Ketverius metus trunkančios studijos siūlo nuoseklų ir tolygų priešistorės ir istorijos pažinimą, privalomuosius ir pasirenkamuosius dalykus, archeologinę ir archyvinę praktikas, mokomąsias išvykas.
Studijuojantieji integruotą dviejų giminingų mokslų krypčių turinį pagal šią studijų programą renkasi profilį, atsižvelgdami į savo gyvenimo planus: sudaromos galimybės pritaikyti archeologijos ir istorijos žinias būsimoje mokslinėje, muziejinėje ar paveldosauginėje veikloje, tačiau studentai taip pat gali rinktis pedagoginį profilį ir tapti mokytojais.
Kuo įdomi archeologija?
„Archeologo darbas kuria didelę kompetencijų įvairovę. Be lauko kasinėjimų, mokomės tyrimų strategijos, komandinio darbo. Archeologijos šaltiniui pažinti reikalingos skirtingų sričių žinios, tad bendraujame su geologais, antropologais, restauratoriais, numizmatais ir t. t. Tenka prisidėti prie kultūros paveldo išsaugojimo, inicijuoti yrančių paminklų konservavimo darbus, nustatyti jų kultūrinę vertę. Archeologo užduotis kurti detalius grafinius vaizdus, atlikti 3D vizualizaciją, parengti fotodokumentaciją, parengti radinių aprašus. Esame lyg praeities istoriją tiriantys detektyvai“, – sako archeologė dr. Raimonda Nabažaitė.
Studijų metu – galimybė įsilieti į mokslinius tyrimus
Studentai turi geras galimybes dar studijų metu įsitraukti į mokslinius tyrimus. Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto įranga jie naudojasi laboratorijose, kasinėjimuose sausumoje ir po vandeniu. Lietuvos mastu unikali Instituto veikla – povandeniniai archeologiniai tyrimai, kurių praktikos turi galimybės įgauti ir studentai.
Gretutinės studijos norintiems tapti mokytoju
Iki šiol, baigusieji archeologijos ir istorijos studijas, įsidarbinti mokyklose galėdavo tik papildomai išklausę pedagoginių-psichologinių žinių kursą. 2019 m. sėkmingai įvesta naujovė – studijuodami priešistorės ir istorijos procesus, studentai tuo pačiu metu gali pasirinkti gretutines pedagogikos studijas. Galvojantiesiems apie pedagogo darbą tai galimybė sutaupyti laiko ir įsilieti į darbo rinką tuoj po studijų baigimo.