Magistrantūros studijų programa Baltijos šalių istorija gilina studentų supratimą apie skirtingas Baltijos regiono sampratas ir svarbiausius procesus, keitusius šio regiono visuomenes. Daugiausia dėmesio skiriama Lietuvos ir Baltijos jūros regiono probleminių istorijos klausimų moderniaisiais laikais (XVI–XX a.) analizei, ypač konfesionalizacijos ir nacionalizmo epochose regione vykusiems pokyčiams.
Dvejų metų studijos organizuojamas lanksčiai, atsižvelgiant į studentų poreikius ir galimybes. Ketvirtas semestras skiriamas vien baigiamajam darbui rašyti konsultuojantis su studijų vadovu.
Studijos vyksta Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute. Tai kelis dešimtmečius gyvuojantis, tarptautinių ekspertų ne vieną kartą aukštai įvertintas universiteto padalinys, pasižymintis siūloma mokslo ir studijų, studentams perteikiamų teorinių žinių ir praktinių gebėjimų derme. Su studentais Institute dirba pripažinti mokslininkai, apie kurių daugiau informacijos rasite instituto svetainėje.
Absolventams suteikiamas Europos istorijos magistro kvalifikacinis laipsnis. Įgytas žinias bei kompetencijas absolventai gali pritaikyti dirbdami ne tik su istorijos tyrimais susijusiose institucijose, bet ir gretutinėse veiklos sferose – paveldosaugos, archeologijos, archyvistikos, muziejininkystės, pedagogikos, komunikacijų, turizmo, kultūros vadybos, visuomenės saugumo ir krašto apsaugos srityse, nevyriausybinėse įstaigose ir pelno siekiančiose organizacijose, kuriose gali būti pritaikomi informacijos rinkimo, jos kritinio apdorojimo, interpretavimo ir išdėstymo, mokslo ir taikomųjų problemų sprendimo įgūdžiai, analitinis mąstymas, užsienio kalbų žinios. Yra galimybė tęsti studijas doktorantūroje.
Specializacija Karybos istorija orientuota į Lietuvos krašto apsaugos sistemos personalo kvalifikacijos kėlimą. Tai atitinka Lietuvos kariuomenės prioritetus, kurie akcentuoja karybos istorijos svarbą karių lavinimo procese.
Pasirinkusieji karybos istorijos dalykus praplės ir pagilins savo žinias karybos istorijos srityje. Karinėje profesinėje veikloje tai padės geriau suvokti ir analizuoti saugumo aplinką, bus tvirtas pagrindas planuojant karinę valstybės gynybą.
Pasirinkę visus galimus karybos istorijos dalykus ir atitinkamos temos baigiamąjį darbą, iš viso karybos istorijai studentai gali skirti iki 65 proc. studijų apimties.