Studijuojantiems magistrantūroje Laivybos ir uostų inžinerija suteikiamos kompleksinės teorinės ir praktinės žinios apie tvarią uostų plėtrą, jūrų transporto dekarbonizaciją ir modernių laivų kūrimą pagal naujausius tarptautinius reikalavimus.
Specializacija Jūrų uostų valdymas - skirta rengti aukštos kvalifikacijos jūrų uostų (transporto) inžinerijos specialistus ir tyrėjus intelektinei bei kūrybinei veiklai, susijusiai su tvariąja laivybos ir uostų plėtra, moderniomis transportavimo technologijomis, kompleksiniu technologinių, socialinių, ekonominių ir aplinkosauginių veiksnių vertinimu.
Specializacija Tvari jūrų energetikos inžinerija skirta rengti aukščiausios kvalifikacijos transporto energetikos specialistus, gebančius kurti ir diegti transporto taršą mažinančias energetinio efektyvumo ir alternatyvaus ar atsinaujinančio jūrinio kuro technologijas, optimizuoti procesus techniniu, aplinkosauginiu ir ekonominiu požiūriais.
Specializacija Laivų projektavimas ir statyba skirta parengti inžinerijos magistrus, suvokiančius laivybos, uostų ir bendrą jūrų pramonės potencialą, gebančius taikyti tarptautinius ir nacionalinius reikalavimus ir novatoriškus metodus laivų ir kitų plaukiojančių techninių objektų bei konstrukcijų projektavimui, tyrinėjimui, tobulinimui techniniu, aplinkosauginiu ekonominiu požiūriais.
Įgiję inžinerijos mokslų magistro kvalifikaciją asmenys gali dirbti įvairiose jūrų pramonės įmonėse (uostų administracijose, krovos kompanijose, laivų agentavimo, krovinių ekspedijavimo įmonėse, laivų projektavimo kompanijose, laivų statybos ir remonto, atviros jūros metalinių konstrukcijų gamybos, klasifikacinėse bendrovėse ir pan.) konstruktoriais – projektuotojais, projektų vadovais, techniniais konsultantais, pramonės įmonių padalinių vadovais, tyrėjais ir dėstytojais universitetuose ir mokslinių tyrimų institucijose. Inžinerijos mokslų magistrai gali tęsti studijas Transporto inžinerijos ar kitoje doktorantūroje.