KU logo
KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS
MAGISTRANTŪROS STUDIJŲ PROGRAMA

VISUOMENĖS GEOGRAFIJA IR GEOINFORMACINIŲ SISTEMŲ TAIKYMAS

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis/profesinė kvalifikacija

Lygmuo, pakopa

Aukštojo mokslo universitetinės studijos, Antra pakopa, magistrantūra

Priėmimo reikalavimai

Minimalus priimamųjų išsilavinimas: Aukštasis (bakalauro arba jam prilygintas)
Minimalus priimamųjų kvalifikacinis laipsnis ir(ar) profesinė kvalifikacija:
Specialieji reikalavimai priimamiesiems:

Konkrečios nuostatos dėl ankstesnio mokymosi pripažinimo(formalaus, neformalaus ir neoficialaus)

Asmenims, baigusiems, studijavusiems ar studijuojantiems Lietuvos ar kitų valstybių aukštosiose mokyklose, kurios yra pripažintos Lietuvoje nustatyta tvarka, pagal aukštojo mokslo studijų programas, ir norintiems tęsti Universitete tos pačios arba žemesnės pakopos studijas arba studijas pagal kito tipo studijų programas, gali būti įskaitomi studijų dalykai ar jų dalys, atitinkantys pasirinktosios studijų programos dalykų formaliuosius ir dalykinius reikalavimus.

Studijų programos anotacija

Visuomenės geografijos ir geoinformacinių sistemų taikymo studijų programos magistrantai gilinasi į ES regioninę politiką, tiria naujausias pasaulio ekonomikos ir ūkio globalizacijos, jūrų ūkio, rekreacijos ir turizmo, urbanizacijos ir miestų plėtros tendencijas, jų poveikį valstybėms ir regionams, moka atlikti strateginį planavimą. Atlieka erdvinių duomenų analizė, kuria tematinius žemėlapius. Visuomenės geografijos ir geoinformacinių sistemų taikymo studijų programos magistrantai gilinasi į ES regioninę politiką, tiria naujausias pasaulio ekonomikos ir ūkio globalizacijos, jūrų ūkio, rekreacijos ir turizmo, urbanizacijos ir miestų plėtros tendencijas, jų poveikį valstybėms ir regionams, moka atlikti strateginį planavimą. Visuomenės procesus analizuoja taikant erdvinės statistikos, GIS metodus, kuria geoinformacinių duomenų bazes, įgyja gebėjimus ruošti regioninės plėtros projektų paraiškas, kiekybiškai ir kokybiškai tirti socialinius procesus, atliekama regioninės plėtros procesų ekspertizė, ruošiamos galimybių studijos, atliekamas visuomenės procesų kartografavimas. Visuomenės geografijos ir geoinformacinių sistemų taikymo studijų programos magistrantai gilinasi į ES regioninę politiką, tiria naujausias pasaulio ekonomikos ir ūkio globalizacijos, jūrų ūkio, rekreacijos ir turizmo, urbanizacijos ir miestų plėtros tendencijas, jų poveikį valstybėms ir regionams, moka atlikti strateginį planavimą. Visuomenės procesus analizuoja taikant erdvinės statistikos, GIS metodus, kuria geoinformacinių duomenų bazes, įgyja gebėjimus ruošti regioninės plėtros projektų paraiškas, kiekybiškai ir kokybiškai tirti socialinius procesus, atliekama regioninės plėtros procesų ekspertizė, ruošiamos galimybių studijos, atliekamas visuomenės procesų kartografavimas.

Numatomi studijų rezultatai

Žinios, jų taikymas

A1Išmano visuomeninių reiškinių erdvinę diferenciaciją Lietuvoje, Baltijos jūros regione ir Europoje, ypatumus ir jų įtaką visuomenės raidai;
A2Išmano naujausias teorijas ir paradigmas sisteminėse visuomenės geografijos šakose, pokyčius ir sąveikas erdvėje bei laike, prognozavimo būdus, jų panaudojimą ir taikymą sprendžiant praktinius uždavinius;
A3Išmano GIS ir kitos geografinės informacijos gavimo, analizės ir interpretavimo metodologijas;
A4Geba taikyti įgytas žinias keliant mokslines problemas ir teoriškai pagrindžiant mokslius visuomeninių reiškinių tyrimus, atliekant visuomeninių reiškinių ekspertizę ir kitas erdvinę raišką turinčias žmonių veiklas valdant ir planuojant.

Gebėjimai atlikti tyrimus

B1Geba analizuoti teritorinius reiškinius remiantis vienu ar keliais teoriniais požiūriais, derinant teoriją ir praktiką, kompleksiškai naudoti įvairius geografinės analizės metodus, GIS, geoinformacijos statistinius metodus ir analitinio darbo įgūdžius;
B2Geba planuoti, organizuoti ir vykdyti mokslinius ir taikomuosius teritorinius visuomeninių reiškinių tyrimus, parengti jų ataskaitas ir pristatyti juos visuomenei.

Specialieji gebėjimai

C1Geba nustatyti teorijų, aiškinimų ir koncepcijų pranašumus ir trūkumus, nuosekliai ir kritiškai vertinti visuomeninių procesų skirtumus ir juos kartografuoti bei modeliuoti taikant modernias technologijas;
C2Moka sistemiškai mąstyti, integruoti idėjas, kelti hipotezes, koncepcijas ir tyrimo uždavinius, taikyti analitinius geoinformacijos metodus, GIS technologijas, kritiškai analizuoti duomenis ir projektus, susijusius su visuomeninių reiškinių ir procesų tyrimais.

Socialiniai gebėjimai

D1Geba derinti savarankišką ir grupinį darbą, turi organizacinius gebėjimus, moka bendrauti nacionalinėje bei tarptautinėje erdvėje;
D2Yra pilietiškai aktyvus.

Asmeniniai gebėjimai

E1Geba įvertinti kokybinę ir kiekybinę informaciją, atlikti vertinimą, kai trūksta informacijos arba ji yra prieštaringa;
E2Geba analizuoti problemas, formuluoti išvadas ir racionalius argumentus, priimti sprendimus, rašyti tyrimo ataskaitas, rengti mokslinius straipsnius.

Profesinės karjeros galimybės

Baigus studijas gali dirbti savivaldos institucijose, regioninės plėtros agentūrose, nacionaliniuose parkuose, užimtumo tarnybose, socialinės rūpybos skyriuose, aplinkosaugoje, kelionių agentūrose, transportavimo, logistikos, prekybos srityse, personalo vadybininkais, regioninės plėtros ekspertais, projektų vadovais, strateginio planavimo specialistais, GIS specialistais, mokymo įstaigose ir mokslo institutuose.

Aukštesnio lygmens studijų galimybės

Turi teisę stoti į trečiosios studijų pakopos studijas

Dalykų schema su kreditais

1 semestras

Studijų dalykasECTS
1Erdvinė statistika (P160M022)6
2Europos Sąjungos geografija (S000M043)6
3Regioninės plėtros projektų ruošimas (S000M061)6
4Visuomeninės geografijos teorija ir metodologija (S000M086)6
5Pasaulio ekonomika ir tarptautiniai ryšiai (S230M001)6
Iš viso:30

2 semestras

Studijų dalykasECTS
1Rekreacijos ir turizmo geografija (S000M063)6
2Jūrų ūkio geografija (S000M104)6
3Sveikatos geografija (S000M299)6
4Kokybinių tyrimų metodologija visuomeninėje geografijoje (S230M004)6
5Pasirenkamas dalykas6
Iš viso:30

3 semestras

Studijų dalykasECTS
1Magistro baigiamasis darbas (S000M446)30
Iš viso:30

Pasirenkamas dalykas

Studijų dalykasECTS
1Aplinkos ir visuomenės procesų modeliavimas su GIS (S000M301)6
2Urbanizacija ir miestų geografija (S000M065)6

Žinių ir gebėjimų įvertinimo tvarka

Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą per visą studijų semestrą, sugebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, Universitete taikomas kaupiamasis vertinimas. Taikant kaupiamąjį vertinimą, studijų rezultatai įvertinami tarpiniais atsiskaitymais (testu, individualiu darbu, referatu, laboratorinio darbo gynimu ir kt.), o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius. Studentui neatlikus ar neatsiskaičius už semestro užduotis ir nesurinkus pereinamojo balo − nustatyto skaičiaus tarpinių atsiskaitymų minimalaus balo − neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino.

Kiekviena studijų programa baigiama absolvento išsilavinimo įvertinimu - baigiamaisiais egzaminais ir (ar) baigiamojo darbo (projekto) gynimu.

Universitete galioja dešimtbalė vertinimo sistema. Žinios vertinamos šiais pažymiais:

Išlaikyta, neišlaikytaKU pažymių skalėApibūdinimas
Išlaikyta10 (puikiai)Puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai
9 (labai gerai)Tvirtos, geros žinios ir gebėjimai
8 (gerai)Geresnės nei vidutinės žinios ir gebėjimai
7 (vidutiniškai)Vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų
6 (patenkinamai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) blogesni nei vidutiniai, yra klaidų
5 (silpnai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus
Neišlaikyta4, 3, 2, 1 (nepatenkinamai)Netenkinami minimalūs reikalavimai

Laipsnio suteikimo reikalavimai

Pirmosios pakopos studijų ir magistrantūros absolvento žinios, įgūdžiai ir gebėjimai, nurodyti studijų programos apraše, tikrinami ir vertinami viešai ginant jo baigiamąjį darbą. Pagal savo pobūdį, baigiamieji darbai gali būti moksliniai tiriamieji ir tiriamieji-taikomieji.

Studijų baigiamasis darbas yra analitinis projektas, pagrįstas savarankiškais moksliniais ar taikomaisiais tyrimais. Pirmosios pakopos studijose baigiamajam darbui atlikti ir apginti skiriama ne mažiau kaip 12 kreditų, magistrantūroje − 30 kreditų, kai studijų programos apimtis 120 kreditų, arba 24 kreditai, kai studijų programos apimtis 90 kreditų.

Baigiamuoju darbu bei jo gynimu studentas turi parodyti savo kūrybingumą, gebėjimą kritiškai vertinti teorines ir praktines naujoves bei kitų asmenų anksčiau atliktus atitinkamos krypties tyrimus ir gautus rezultatus, socialinės bei komercinės aplinkos, teisės aktų ir finansinių galimybių išmanymą, informacijos šaltinių paieškos ir kvalifikuotos jų analizės įgūdžius, skaičiuojamųjų metodų ir specializuotos programinės įrangos bei bendrosios paskirties informacinių technologijų naudojimo įgūdžius bei gebėjimą aiškiai ir teisingai raštu bei žodžiu pateikti savo atliktų tyrimų rezultatus ir(ar) sukurtą produktą įvairioms klausytojų auditorijoms.

Baigiamasis darbas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje. Visi viešojo gynimo posėdyje dalyvaujantys kvalifikacijos komisijos nariai dviem dešimtbalės skalės pažymiais įvertina studento baigiamąjį darbą ir jo gynimą. Gynimo pažymio svertinis koeficientas - iki 0,2. Galutinis pažymys apskaičiuojamas kaip posėdyje dalyvavusių kvalifikacijos komisijos narių pateiktų pažymių aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveikojo skaičiaus.

Studijų programos formos

nuolatinės

Studijų programos koordinatorius ir rengiantis fakultetas

doc. dr. Eduardas Spiriajevas

Socialinės geografijos ir turizmo katedra