KU logo
KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS
MAGISTRANTŪROS STUDIJŲ PROGRAMA

PAPILDOMOJI IR ALTERNATYVIOJI SVEIKATOS PRIEŽIŪRA

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis/profesinė kvalifikacija

Lygmuo, pakopa

Aukštojo mokslo universitetinės studijos, Antra pakopa, magistrantūra

Priėmimo reikalavimai

Minimalus priimamųjų išsilavinimas: Aukštasis (bakalauro arba jam prilygintas)
Minimalus priimamųjų kvalifikacinis laipsnis ir(ar) profesinė kvalifikacija:
Specialieji reikalavimai priimamiesiems:

Konkrečios nuostatos dėl ankstesnio mokymosi pripažinimo(formalaus, neformalaus ir neoficialaus)

Asmenims, baigusiems, studijavusiems ar studijuojantiems Lietuvos ar kitų valstybių aukštosiose mokyklose, kurios yra pripažintos Lietuvoje nustatyta tvarka, pagal aukštojo mokslo studijų programas, ir norintiems tęsti Universitete tos pačios arba žemesnės pakopos studijas arba studijas pagal kito tipo studijų programas, gali būti įskaitomi studijų dalykai ar jų dalys, atitinkantys pasirinktosios studijų programos dalykų formaliuosius ir dalykinius reikalavimus.

Studijų programos anotacija

Įgiję sveikatos mokslų magistro laipsnį, asmenys gebės taikyti reabilitacijos mokslo žinias, kaip kompleksišką medicininių, socialinių, profesinių ir net juridinių priemonių taikymo sistemą praktinėje veikloje, parenkant kokybiškas ir būtinas paslaugas pagal individo poreikius, reikmes ir sveikatos būklę siekiant atstatyti funkcinį reabilituojamo asmens aktyvumą.
Žinos naujausias reabilitacijos krypties biomokslo teorijas ir metodus bei juos taikyti praktiškai. Magistrantūros studijų procese taikomi visi šiuolaikiniai aukštosios mokyklos didaktikai žinomos formos, metodai ir būdai. Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas tiriamajam moksliniam darbui. Magistrantai įgyja žinių, mokėjimų ir įgūdžių atlikti kokybinį ir kiekybinį mokslinį tyrimą: išskirti ir apibrėžti tyrimo koncepciją, korektiškai pasirinkti ir taikyti tyrimo metodus, juos sieti su jų taikymo technika bei duomenų rinkimo procedūromis.
Šios magistrantūros studijų programos specifiškumas išryškėja tame, kad akcentuojamas pasirengimas tiriamajam reabilitacijos specialisto darbui ir jo praktikinės veiklos visapusiškumas, pritraukiant papildomosios ir alternatyviosios medicinos paslaugas.
, įgijęs
- papildosios ir alternatyviosios medicinos specializaciją, Specializacijos tikslas – parengti magistrus, gebančius taikyti biopsichosocialinę prieigą grindžiančias teorijas ir metodus, kritiškai įvertintą inovatyvią praktiką bei mokslinių tyrimų rezultatus neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių biopsichosocialinėms funkcijoms ugdyti, atkurti, palaikyti ir kompensuoti bei profesine veikla prisidėti prie Jungtinių Tautų (PSO) ir Europos Sąjungos sveikatos priežiūros politikos nuostatų įgyvendinimo Lietuvoje. Absolvento pasirengimą profesinei veiklai apibrėžia specializacijos studijų rezultatai. Studijų rezultatai įgyvendinami studijuojant bendrus ir į pasirinktą specializaciją orientuotus studijų dalykus. Absolventai gebės kompleksiškai įvertinti asmens biosocialinių funkcijų sutrikimus, identifikuoti problemas ir jas spręsti kūrybiškai taikant naujausias teorines žinias ir mokslinių tyrimų rezultatus, savarankiškai adaptuoti ir tobulinanti kineziterapijos metodikas esant skirtingoms negalėms.

Numatomi studijų rezultatai

Žinios, jų taikymas

A1Gebės, remiantis įgytomis žiniomis, interpretuoti ir pagrįsti papildomos ir alternatyvios sveikatos priežiūros profesinių veiklų modelius, derinti reabilitacijos mokslų teorines metodologines nuostatas, sieti jas su sveikatinimo ir sveikatos priežiūros politikos sprendimais; spręsti aktualius profesinius klausimus nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.
A2Žinos PASP vietą nacionalinėje SAS ir užsienyje, sveikatos politiką, sveikatos apsaugos vadybą, darbo organizavimą, profesinį bendravimą ir bendradarbiavimą.

Gebėjimai atlikti tyrimus

B1Gebės planuoti, vykdyti ir koordinuoti PASP tyrimus, remiantis tarpdisciplininių mokslų žiniomis ir mišria tyrimo metodologija; sistemiškai analizuoti mokslinę informaciją, vertinti duomenų patikimumą, interpretuoti, argumentuotai pristatyti tyrimų rezultatus ir teikti rekomendacijas profesinei bendruomenei, švietimo, sveikatinimo ir sveikatos priežiūros politikos formuotojams.
B2Gebės atlikti profesinės veiklos tyrimus, modeliuoti inovatyvią PASP pagalbą, remiantis naujausiais mokslinių tyrimų įrodymais, bei kritine refleksija.

Specialieji gebėjimai

C1Gebės integruoti mokslu grįstus PASP tyrimus ir praktiką į ligų prevenciją, paciento/kliento sveikatinimą.
C2Gebės įgytų PASP žinių pagalba konsultuoti pacientus/klientus ligų profilaktikos ir sveikatos stiprinimo klausimais.
C3Gebės teikti PASP pagalbą, parenkant ir taikant įrodymais grįstas pagalbos strategijas, vertinti jų veiksmingumą asmens funkcionavimui įvairiose aplinkose, konsultuoti asmenis, atsižvelgiant į jų poreikių įvairovę.
C4Gebės sistemiškai vertinti ir analizuoti sutrikimų priežastis, pobūdį, asmens poreikius, nustatyti sutrikimo bei aplinkos poveikį asmens funkcionavimui, parinkti ir taikyti įrodymais grįstus vertinimo metodus ir instrumentus.

Socialiniai gebėjimai

D1Gebės vadovautis lygių galimybių, socialinio teisingumo, žmogaus teisių bei sociokultūrinės įvairovės pripažinimo ir duomenų apsaugos principais, profesine etika; bendradarbiauti su įvairiomis suinteresuotomis grupėmis nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu; stiprinti PASP profesijos įvaizdį, skleisti informaciją apie PASP pagalbos svarbą.
D2Gebės, bendradarbiaujant interprofesinėje specialistų komandoje, identifikuoti ir spręsti PASP specialistui kylančius profesinius ir socialinius iššūkius, imtis lyderystės, inicijuoti ir koordinuoti tarpdisciplininių paslaugų tobulinimo projektus.

Asmeniniai gebėjimai

E1Gebės būti kritiškai ir savikritiškai mąstančia asmenybe, laikysis tolerancijos ir lygių galimybių principo, gebės organizuoti, planuoti bei vykdyti veiklą, siūlys naujas idėjas, prisitaikys prie naujų situacijų.
E2Gebės reflektuoti ir kritiškai vertinti savo ir kitų komandos narių profesinę praktiką, plėtoti profesines kompetencijas, vadovaujantis mokymosi visą gyvenimą principais; savarankiškai priimti sprendimus, prisiimti moralinę atsakomybę už savo veiklą bei profesinės veiklos kokybę ir jos tobulinimą.

Profesinės karjeros galimybės

Dirbti vadybinį darbą, susijusi su reabilitacijos veiklos (paslaugų) vystymo strategija, projektų rengimu; dirbti įvairiose reabilitacijos, sveikatos priežiūros ir kt. institucijose, teikiančiose reabilitacijos paslaugas, suteikiant tam procesui profesinio novatoriškumo įvertinant komandinio darbo strategijų modeliavimo galimybes bei reaguojant į socialines, mokslines bei etines problemas tiek valstybiniame, tiek ir privačiame sektoriuose.

Aukštesnio lygmens studijų galimybės

Turi teisę stoti į trečiosios studijų pakopos studijas

Dalykų schema su kreditais

1 semestras

Studijų dalykasECTS
1Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos teorijos (B000M053)4
2Mokslinis darbas 1 (B000M057)6
3Terapijos asistuojant gyvūnams (B000M106)8
4Ajurveda sveikatos sistemoje (B001M010)6
5Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros plėtros strategijos (B710M013)6
Iš viso:30

2 semestras

Studijų dalykasECTS
1Tradicinė kinų medicina (B000M054)6
2Homeopatijos teoriniai ir praktiniai aspektai (B000M055)6
3Mokslinis darbas 2 (B000M058)6
4Sveikatos mokslinių tyrimų metodologija (B000M062)6
5Fitoterapijos technologijos (B000M309)6
Iš viso:30

3 semestras

Studijų dalykasECTS
1Fizinis aktyvumas ir mityba (B000M122)8
2Negalia, orumas ir žmogaus teisės (B000M123)6
3Muzikos terapija (B000M467)5
4Reabilitacijos paslaugų plėtros strategija ir metodai (B710M001)6
5Praktika (B710M006)5
Iš viso:30

4 semestras

Studijų dalykasECTS
1Baigiamasis magistro darbas (B000M060)30
Iš viso:30

Žinių ir gebėjimų įvertinimo tvarka

Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą per visą studijų semestrą, sugebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, Universitete taikomas kaupiamasis vertinimas. Taikant kaupiamąjį vertinimą, studijų rezultatai įvertinami tarpiniais atsiskaitymais (testu, individualiu darbu, referatu, laboratorinio darbo gynimu ir kt.), o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius. Studentui neatlikus ar neatsiskaičius už semestro užduotis ir nesurinkus pereinamojo balo − nustatyto skaičiaus tarpinių atsiskaitymų minimalaus balo − neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino.

Kiekviena studijų programa baigiama absolvento išsilavinimo įvertinimu - baigiamaisiais egzaminais ir (ar) baigiamojo darbo (projekto) gynimu.

Universitete galioja dešimtbalė vertinimo sistema. Žinios vertinamos šiais pažymiais:

Išlaikyta, neišlaikytaKU pažymių skalėApibūdinimas
Išlaikyta10 (puikiai)Puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai
9 (labai gerai)Tvirtos, geros žinios ir gebėjimai
8 (gerai)Geresnės nei vidutinės žinios ir gebėjimai
7 (vidutiniškai)Vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų
6 (patenkinamai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) blogesni nei vidutiniai, yra klaidų
5 (silpnai)Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus
Neišlaikyta4, 3, 2, 1 (nepatenkinamai)Netenkinami minimalūs reikalavimai

Laipsnio suteikimo reikalavimai

Pirmosios pakopos studijų ir magistrantūros absolvento žinios, įgūdžiai ir gebėjimai, nurodyti studijų programos apraše, tikrinami ir vertinami viešai ginant jo baigiamąjį darbą. Pagal savo pobūdį, baigiamieji darbai gali būti moksliniai tiriamieji ir tiriamieji-taikomieji.

Studijų baigiamasis darbas yra analitinis projektas, pagrįstas savarankiškais moksliniais ar taikomaisiais tyrimais. Pirmosios pakopos studijose baigiamajam darbui atlikti ir apginti skiriama ne mažiau kaip 12 kreditų, magistrantūroje − 30 kreditų, kai studijų programos apimtis 120 kreditų, arba 24 kreditai, kai studijų programos apimtis 90 kreditų.

Baigiamuoju darbu bei jo gynimu studentas turi parodyti savo kūrybingumą, gebėjimą kritiškai vertinti teorines ir praktines naujoves bei kitų asmenų anksčiau atliktus atitinkamos krypties tyrimus ir gautus rezultatus, socialinės bei komercinės aplinkos, teisės aktų ir finansinių galimybių išmanymą, informacijos šaltinių paieškos ir kvalifikuotos jų analizės įgūdžius, skaičiuojamųjų metodų ir specializuotos programinės įrangos bei bendrosios paskirties informacinių technologijų naudojimo įgūdžius bei gebėjimą aiškiai ir teisingai raštu bei žodžiu pateikti savo atliktų tyrimų rezultatus ir(ar) sukurtą produktą įvairioms klausytojų auditorijoms.

Baigiamasis darbas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje. Visi viešojo gynimo posėdyje dalyvaujantys kvalifikacijos komisijos nariai dviem dešimtbalės skalės pažymiais įvertina studento baigiamąjį darbą ir jo gynimą. Gynimo pažymio svertinis koeficientas - iki 0,2. Galutinis pažymys apskaičiuojamas kaip posėdyje dalyvavusių kvalifikacijos komisijos narių pateiktų pažymių aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveikojo skaičiaus.

Studijų programos formos

nuolatinės

Studijų programos koordinatorius ir rengiantis fakultetas

doc. dr. Daiva Mockevičienė

Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra