Susitarimu siekiama skatinti kurti anglies dioksido transportavimo infrastruktūrą, skatinti mokslinius tyrimus ir inovacijas. Taip norima užtikrinti tvarų, saugų ir konkurencingą energijos tiekimą valstybei.
„Kalbant apie anglies dioksido surinkimą, transportavimą, saugojimą – Europa ir visas pasaulis susiduria su dideliais iššūkiais. Palaikome siekį kurti vieningą platformą nacionaliniu lygiu. Klaipėdos universitetas yra vienas iš trijų, pakviestų prisijungti vystant šį svarbų projektą. Dėsime visas pastangas ir išnaudosime turimą potencialą – mūsų mokslininkų žinias, turimą įrangą“, – sako susitarimą pasirašęs KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.
Remiantis Nacionaline energetinės nepriklausomybės strategija, Lietuvoje norima užtikrinti perėjimą prie švarios energijos šaltinių ir technologinę pažangą, prisidedant prie aplinkosaugos tikslų.
Susitarimą dėl CCS/CCUS platformos įkūrimo Lietuvoje pasirašė Energetikos ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Aplinkos ministerija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Klaipėdos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos energetikos institutas, AB „KN Energies“, AB „Ambergrid“, AB „Achema“ ir AB „Akmenės cementas“.