„Mano akademinėje praktikoje, kurios turiu jau apie 30 metų, tai pirmas kartas, kai FIBA dalijasi moksliniu darbu. Pirmą kartą pasidalijo ne tik, kad Lietuvos universiteto studento, bet Lietuvoje atliktu tyrimu apskritai. FIBA, sakyčiau, labiau praktinė krepšinio vystymo platforma. Bet jie pastebėjo ir pasidalijo. Tai didelis įvertinimas, labai dėl to džiugu“, – sako M. Balčiūnas.
Bakalauro darbo tyrime Alper Can Konak lygino geriausių 2023 m. FIBA komandų žaidėjų pasirodymus pasaulio krepšinio čempionate ir jų pasirodymus su savo klubais. Darbe atidžiai išnagrinėta pasirinktų komandų žaidėjų rezultatyvumo statistika. Tyrimas atskleidė, kad krepšininkai, atstovaudami rinktinę, žaidė kur kas rezultatyviau ir pasiekė asmeninį progresą. M. Balčiūnas sako, kad šis tyrimas turi didelę reikšmę ir yra labai vertingas.
„Tyrimo išvados, kurios įrodo, kad žaidimas rinktinėse paskatina didžiuliam progresui, visų pirma, naudingos krepšinio praktikams. Tai stiprus argumentas krepšinio federacijoms bendraujant su žaidėjais ir rodant šį pavyzdį. Priklausymas rinktinei – ne kiek finansinė nauda, o moralinis įsipareigojimas. Dabar turime tyrimais patvirtintą informaciją, kad moralinis įsipareigojimas padeda krepšininkui pasiekti geresnius rezultatus. Labai džiugu, kad esame novatoriški tiriant krepšinio sritį, o tai pastebėjo ir pagrindinė pasaulio krepšinio organizacija“, – džiaugiasi M. Balčiūnas.
KU Sveikatos mokslų fakulteto Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėja Asta Šarkauskienė džiaugiasi, kad absolvento darbas neliko nepastebėtas.
„Didžiuojamės, puikus, išskirtinis ir vertę turintis tyrimas. Pats Alper Can Konak žingeidus, aktyvus, dirbantis ir norintis tobulėti krepšinio srityje. Džiugu, kad Laisvalaikio sporto bakalauro studijų programą pasirinkę absolventai savo darbais universitetą garsina visame pasaulyje“, – sako A. Šarkauskienė.
Laisvalaikio sporto programa – vienintelė tokia bakalauro studijų programa Lietuvoje, kurią baigę studentai įgyja sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir fizinio ugdymo mokytojo profesinę kvalifikaciją. Studijuodami šią studijų programą studentai gali pasirinkti krepšinio, futbolo ar sportinių šokių specializaciją, kurios yra parengtos ir įgyvendinamos su Lietuvos bei užsienio šalių socialiniais partneriais. Baigę studijas absolventai gali dirbti fizinio ugdymo mokytojais ar treneriais, organizuoti laisvalaikio fizinio aktyvumo veiklas įvairaus amžiaus žmonių grupėms, kurti bei plėtoti vaikų ir suaugusiųjų sporto ir laisvalaikio verslą.