Šiame BIP renginyje dalyvavo 19 magistrantūros ir doktorantūros studentų iš įvairių pasaulio šalių, įskaitant Lietuvą, Vokietiją, Ispaniją, Portugaliją, Prancūziją ir Lenkiją.
Renginio tema – WEMP – apėmė keturias svarbias sritis: vandens išteklius (Water Resources), energijos išteklius (Energy Resources), kasybos išteklius (Mining Resources) ir taršos mažinimą (Pollution Mitigation).
Studentai savaitę atliko praktines užduotis bei klausėsi paskaitų apie geografinių informacinių sistemų (GIS) principus, skaitmeninių uolienų fiziką ir mikrofluidikos (DRP & MF) metodus, skaičiuojamąją skysčių dinamiką (CFD) ir reaktyviojo transporto modeliavimą (RTM).
Geografinių informacinių sistemų (GIS) principai buvo taikomi aplinkos analizei. Skaitmeninių uolienų fizikos ir mikrofluidikos (DRP & MF) metodai leido giliau suprasti uolienų savybes ir skysčių elgesį poringoje medžiagoje. Skaičiuojamoji skysčių dinamika (CFD) padėjo studentams įgyti įžvalgų apie skysčių ir dujų judėjimą aplinkoje. Reaktyviojo transporto modeliavimas (RTM) leido suprasti cheminius ir fizinius procesus, vykstančius skysčiams sąveikaujant su aplinka.
Praktinės užduotys papildė teorines paskaitas, suteikdamos studentams galimybę pritaikyti įgytas žinias realių problemų sprendimui. Be to, vyko grupinės diskusijos, kurių metu studentai kūrė idėjas būsimiems projektams. Po intensyvių užsiėmimų jie leidosi į miesto pažinimo turą ir dalyvavo orientacinėse varžybose „City Treasure Hunt“, kurios skatino komandinių įgūdžių ugdymą bei gilesnę pažintį su miesto kultūra ir istorija.