BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Birželio 28 d.

Mokslo įstaigos, ministerijos ir verslas susivienijo: sieks didinti energetikos srities studentų skaičių

Birželio 26 d. Klaipėdos universitetas, Energetikos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir kitos Lietuvos mokslo įstaigos bei energetikos įmonės pasirašė tarpusavio susitarimo memorandumą. Visi pasirašę dokumentą sieks didinti energetikos srities studentų skaičių ir gerinti studijų kokybę.

Pasirašyti memorandumą paskatino energetikos sektoriaus įmonių prognozės apie specialistų trūkumą ateityje.

Anot Energetikos ministerijos, tikimasi, kad tai atlieps sparčiai besivystančią energetikos sektoriaus transformaciją Lietuvoje. Vertinant energetikos sektoriaus specialistų poreikį, skaičiuojama, kad 2021 m. aprūpinimo šiluma, dujomis, elektra, inžinerinių statinių ir patalpų mikroklimato srityje veikla Lietuvoje užsiėmė apie 1,5 tūkst. įmonių, kuriose dirbo apie 30 tūkst. asmenų. Prognozuojama, kad iki 2030 m. energetikos  sektoriuje trūks mažiausiai 2 500 darbuotojų.

„Šiandienos memorandumas yra vienas iš žingsnių, kuriais siekiame esamus ir būsimus aukštos kvalifikacijos specialistus atgręžti į energetiką ir parodyti, kaip jie galėtų realizuoti savo potencialą, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. – Energetikoje reikės įvairiausio profilio specialistų – nuo inžinierių iki kibernetinės saugos specialistų, nuo fizikų iki meteorologų. Todėl užduotis – parodyti energetikos galimybes ir galimybes energetikoje – tenka jau šiandien mums visiems.“

Siekiant užtikrinti tvarų ir efektyvų Lietuvos energetikos sektoriaus vystymąsi, būtina didinti kvalifikuotų energetikos specialistų skaičių. Iki 2030 m. planuojama parengti ne mažiau kaip 1 900 energetikos srities specialistų, o iki 2050 m. užtikrinti visapusį kompetentingų specialistų poreikį. 

Europos ekonomikai ir pramonei persiorientuojant į klimatui neutralią veiklą, skaičiuojama, kad Lietuvos energetikos sektoriuje 2050 m. galėtų būti sukurta 140 000 naujų darbo vietų.

Memorandumas numato energetikos įmonių įsitraukimą į studijų procesą, siekiant supažindinti akademinę bendruomenę ir studentus su inovatyviomis technologijomis, tobulinti esamas programas ir siūlyti naujas.

Tarpusavio susitarimo memorandumą pasirašė Klaipėdos universitetas, Energetikos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, UAB „EPSO-G“, AB „Ignitis grupė“, AB „KN Energies“, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Marijampolės kolegija, Tauragės švietimo centras ir Panevėžio švietimo centras. 

Energetikos ministerijos nuotraukos

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos