Į Klaipėdos universitetą (KU) Nijolė Strakauskaitė buvo priimta 1991 m. liepos 1 d., taigi dirbo jame veik nuo pat Universiteto įkūrimo. 1993 m. įsteigus Istorijos katedrą, tapo šios katedros dėstytoja, o nuo Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto įkūrimo 2003 m. buvo šio instituto vyresnioji mokslo darbuotoja. Per tą laiką doc. dr. Nijolė Strakauskaitė vadovavo 9 Klaipėdos universitete apgintiems bakalauro ir magistro istorijos krypties baigiamiesiems darbams. Prisidėjo prie administracinės veiklos, 1996–2002 m. būdama KU Socialinių mokslų fakulteto tarybos nare ir moksline sekretore, o 2010–2015 m. būdama Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto tarybos nare ir sekretore.
Bet didžiausias jos indėlis yra Kuršių nerijos istorijos moksliniai tyrimai ir jų populiarinimas. Neringoje ir Lietuvoje ji daug metų žinoma kaip pagrindinė Kuršių nerijos tyrėja ir kartu Klaipėdos universiteto ambasadorė. Be trijų monografijų (mokslo studijų) šia tema, yra parengusi kelionių vadovų – „Klaipėda ir Kuršių nerija“ (2004), „Klaipėda, Kuršių Nerija, Karaliaučius“ (2005), kurie išversti į anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų kalbas. Už šį indėlį yra ne kartą pagerbta Neringos savivaldybės, tarp jų Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premija (2011) ir Neringos savivaldybės garbės pilietės regalijomis (2022). Be viso to, doc. dr. N. Strakauskaitė daug dėmesio savo tyrimuose skiria Prūsijos (Mažosios) Lietuvos istorijai; šia tema yra skaičiusi gausybę viešų paskaitų, surengusi konferencijų, publikavusi dešimtis darbų.
Nutarimas suteikti doc. dr. Nijolei Strakauskaitei afilijuotojo profesoriaus statusą priimtas vadovaujantis KU afilijuotojo mokslininko statuso suteikimo nuostatais.