BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Liepos 17 d.

Rektorius pasveikino kolektyvų „Vytinė“ ir „Pajūrio aidos“ vadovus: už nuopelnus ir KU vardo garsinimą

Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas įteikė sveikinimus/padėkas KU studentų tautinio meno ansamblio „Vytinė“ meno vadovui prof. dr. Vidmantui Mačiulskiui ir KU mišraus choro „Pajūrio aidos“ įkūrėjui ir vadovui doc. Algirdui Šumskiui. Rektorius džiaugiasi, kad abiejų kolektyvų vadovai savo darbais ir kūryba garsina KU, o jų indėlis organizuojant dainų šventes neliko nepastebėtas aukščiausių šalies vadovų.

Liepos 6 d., minint Valstybės dieną, LR Prezidentas Gitanas Nausėda prof. dr. V. Mačiulskiui įteikė valstybės apdovanojimą už lietuvių liaudies meno puoselėjimą bei indėlį organizuojant dainų šventes, tarp jų ir šių metų Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“, kurioje jis – vyriausias režisierius.

Tą pačią dieną LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen padėką už indėlį puoselėjant dainų švenčių tradiciją ir pagalbą organizuojant 2024 m. Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“ įteikė doc. Algirdui Šumskiui.

„Dėkojame už universiteto garsinimą, kūrybinį darbą ir profesionalų vadovavimą universiteto kolektyvams. Lietuvos dainų šventėje tautinio meno ansamblio „Vytinė“ ir mišraus choro „Pajūrio aidos“ kolektyvai puikiai atstovavo Klaipėdos universitetą, Klaipėdą ir visą Lietuvą“, – KU kolektyvų vadovams dėkojo rektorius.

Pats prof. dr. V Mačiulskis sako, kad šių metų dainų šventė buvo išskirtinė dalyvių ir žiūrovų skaičiumi. Iš viso 14-oje renginių buvo apie 37 tūkst. dalyvių .

„Šokių dienoje visada būdavo iki 8 tūkstančių dalyvių, dabar buvo 9,5 tūkstančio. Iš jų tūkstantis atvyko iš užsienio. Anksčiau kur kas daugiau lietuvių jausdavo pasididžiavimą, kad yra europiečiai, pasaulio piliečiai, o dabar atvirkščiai – juntamas stipresnis pasididžiavimas savo kultūra, šaknimis“, – sakė KU tautinio meno ansamblio „Vytinė“ meno vadovas.

Doc. A. Šumskis sako, jog gera atstovauti Klaipėdos universitetą ir matyti tiek daug jaunų žmonių, puoselėjančių lietuvių liaudies meną, tradicijas, istoriją.

„Dainų šventė savyje turi mūsų praeitį, patirtį, dabartį ir nurodo kelią į mūsų ateitį. Čia pats gajausias renginys. Po tokių švenčių lieka suvokimas, kad mes esame stipri tauta“, – apie dainų šventės prasmę pasakojo KU mišraus choro „Pajūrio aidos“ vadovas.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos