2024 m. rudenį Gdansko miestas, atstovaujamas Gdansko sporto centro, pradėjo naują inovatyvų tarptautinį projektą „ECOMARINAS“ – bendrą aštuonių partnerių organizacijų iš Lenkijos, Lietuvos, Švedijos ir Vokietijos iniciatyvą. Projekte dalyvauja Lenkijos Pamario vaivadija, Tolkmicko savivaldybė, Klaipėdos universitetas, Neringos savivaldybė, „Slottsholmen Marina“ Västervike, Švedijoje, Vokietijos pakrančių sąjunga ir MARE fondas.
Projekto tikslas – gerinti vandens kokybę ir saugoti Baltijos ekosistemą įtraukiant vietos valdžios institucijas, jachklubų administracijas, mokslinių tyrimų įstaigas ir nevyriausybines organizacijas. Svarbiausi veiksmai – prieplaukų ir jachtklubų modernizavimas įdiegiant pavojingų medžiagų surinkimo sistemas iš laivų, aplinkosauginės sąmoningumo kampanijos, siekiant gerinti supratimą apie Baltijos jūros ekosistemą ir antropogeninį poveikį jai bei neformaliojo švietimo veiklos, apimančios atsakingą vandens išteklių naudojimą.
Svarbiausias projekto elementas yra tarpvalstybinis bendradarbiavimas ir keitimasis žiniomis apie tvarias praktikas tarp Baltijos šalių. Projektas apima studijų vizitų seriją ir veiklas, skirtas lyginamosioms analizėms ir tyrimams, siekiant nustatyti galimus sprendimus tvariam vandens naudojimui. Pirmasis studijų vizitas vyko 2024 m. rugsėjo 2–8 d. laive STS „General Zaruski“. Galutinis plaukimo tikslas buvo „Slottsholmen Marina“ Västervike, Švedijoje – viena iš projekto partnerių. Tai viena inovatyviausių prieplaukų regione, kuri taps tvarios praktikos pavyzdžiu kitoms prieplaukoms. Šio vizito tikslas – keitimasis žiniomis ir patirtimi tarp projekte dalyvaujančių šalių.
Projektas bus baigtas 2027 m. tarptautiniu Forumu apie tvarią prieplaukų infrastruktūrą, kuriame bus skatinami inovatyvūs sprendimai prieplaukų valdymo srityje.
Projektas yra bendrai finansuojamas pagal „Interreg South Baltic“ programą 2021–2027. Šiam tarptautiniam projektui skirtas biudžetas – beveik 2,5 milijono eurų, iš kurių 80% arba 2 milijonai eurų yra ES lėšos. Šis projektas, Lenkijoje, pripažintas strateginės svarbos bei bus įgyvendinamas laikantis „Interreg South Baltic“ programos ir ES Baltijos jūros regiono strategijos (EUSBSR) tikslų.