Pagrindinis parodos dėmesys tenka unikaliam vandens mikroorganizmų grožiui. Pasitelkus pažangius mikroskopus, objektai nuotraukose išdidinti 400 ar 600 kartų. Parodoje eksponuojami mikroorganizmai surinkti iš Kuršių marių ir Platelių ežero.
Paroda ne tik atskleidžia estetinį jūrinių mikroorganizmų grožį, tačiau pabrėžia ir jų gyvybiškai svarbų ekologinį ir biotechnologinį vaidmenį. Mokslininkės rengdamos parodą atsidūrė visiškai sau naujoje „teritorijoje“: mokslo pasaulį perkėlė į drobę.
Sveikindamas „Vėtrungės“ gimnazijos bendruomenę, KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasidžiaugė mokyklos ir Universiteto bendryste, bendrais projektais ugdant gimnazistus Universitetinėse ekologijos ir aplinkos technologijų klasėse.
„Šiandien matome kaip mokslininkai meną ir mokslą susieja į tokią visumą, kurią mes galime matyti. Klaipėdos universitetas atlieka daug svarbių ir unikalių tyrimų, kurie prisideda prie tvaraus mėlynojo augimo.“, – sakė KU vadovas.
Po parodos pristatymo paskaitą „Jūriniai mikroorganizmai kaip natūralių medžiagų šaltinis“ skaitė Jūros tyrimų instituto mokslininkė dr. Donata Overlingė, studentės dalinosi savo įspūdžiais apie studijas, darbą laboratorijose, vykstančias praktikas.
Paroda Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje bus eksponuojama iki kovo 26 dienos.